Xprinter XP-DT108B Portable Thermal Barcode Cloud Printer(White)
1. Using integrated design structure, the performance is more convenient and superior
2. Support single sheet printing
3. 152mm/s printing speed, high speed and stability
5. Industrial-grade heat dissipation, to achieve continuous batch printing without stopping
6. Resolution: 203 DPI
7. Printing speed: 152 mm (6") / s
8. Printing width: 108 mm (4.25")
9. Printing length: 1778 mm (70")
10. Central processing unit: 32-bit processor
13. Power specification: adapter / input: AC 100-240V / output: DC 24V, 2.5A
14. Printer language: TSPL, EPL, ZPL, DPL
15. Media type: continuous, gap, folded, perforated
16. Media width: 40-120mm (1.57"-4.72")
17. Media thickness: 0.06-0.25 mm (2.36-9.8 mil)
18. Label length: 10 -1778 mm (0.39 "-70 ")
19. Weight: 1.1kg
20. Dimensions: 186.2 x 127.7 x 117.8mm
Product form
SKU: EDA001637201B
  • In stock (Processing Time 1 - 72 hours)
    • Guaranteed secure & safe checkout.
    Icon for truckShipping Methods
    Icon for 24_hour_clockOrder Processing Time
    All orders are shipped within a maximum of 72 hours from the order's arrival.
    Icon for coinMoney Back Guarantee
    Garmade Money Back Guarantee- Get the item you ordered or your money back, it's that simple.
    Icon for image_placeholderMismatched Product
    Product doesn't match the description? Contact us within 31 days after you receive it!
    Icon for mobile_paymentRefunds
    In case of cancellation, money will be refunded to your account within 14 days.
    Description
    6. Resolution: 203 DPI
    19. Weight: 1.1kg
    Additional Information
    Icon for truckShipping Info
    IMPORTANT INFO - PLEASE CHECK BEFORE ORDERING.
      For European Union Countries:
    Icon for reviewReviews
    Customer Reviews
    No reviews yet
    0%
    (0)
    0%
    0%
    0%
    0%